Lázeňské procedury

Osvědčené františkolázeňské procedury Vám dopřejeme přímo v hotelu, stejně tak i vstupní lékařskou prohlídku. Balneozóna je vybavena moderními přístroji. 

Profesionálně vyškolený, zkušený personál provádí všechny procedury v přísně hygienickém prostředí. Denně kontrolujeme přístroje, provozy i dodržování stoprocentní hygieny.

Lékařské výkony

VSTUPNÍ PROHLÍDKA
Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky našich klientů k lékaři, který provede prohlídku včetně změření krevního tlaku, cíleného vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků vyšetření předepíše lékař klientům léčebné procedury.

KONTROLNÍ PROHLÍDKA
Během lázeňského pobytu je možné navštívit lékaře (příp. při zdravotních problémech). Při této prohlídce lékař zjišťuje, zda klient dobře snáší předepsané procedury, popřípadě může léčebný program upravit.

Vodoléčba

KOUPEL UHLIČITÁ
K uhličitým koupelím používáme přírodní minerální vodu. Teplota vody se pohybuje mezi 33-34 °C, jedná se o hypotermní koupel. Pocit chladu vymizí po několika sekundách, během kterých bublinky CO2 vytvoří na povrchu kůže souvislý film. Oxid uhličitý se vstřebává kůží a způsobuje v organismu chemickou reakci, která rozšiřuje nejprve povrchové, později i hluboké cévy. Celkově se zlepšuje prokrvení, snižuje krevní tlak a zvyšuje diuréza. Minerálních koupelí se využívá mimo jiné při onemocnění pohybového aparátu, gynekologických a urologických obtížích.

SLATINNÁ KOUPEL
Slatina, kterou používáme jako přísadu do koupelí, pochází z františkolázeňské oblasti. Jedná se o sirno-železitou slatinu, s hlavní složkou rákosiny. Slatina se přidává do minerální vody. Během koupele dochází k prohřátí celého organismu. Po lázni se zlepšuje hybnost a klient se cítí příjemně uvolněný. Účinek slatinné koupele je též analgetický, baktericidní a virucidní.

JÍLOVÁ KOUPEL
Výjimečnou schopností je enormní výměna vlastních, pro člověka žádoucích, kladně nabitých částic hořčíku, vápníku a sodíku, umístěných v krystalické mřížce lamelární struktury jílu, za částice arzénu, rtu i olova, hliníku, mědi, formaldehydu, z kůže člověka ponořeného do jílové koupele. 

Horká lázeň způsobí roztažení póru kůže a přitažlivé síly mezi kladnými ionty toxických látek a zápornými částicemi v jílu způsobí přestup toxických látek do lázně. Jílová lázeň působí na těžké kovy a toxiny jako magnet.

PERLIČKOVÁ KOUPEL
Při perličkové koupeli se teplota vody pohybuje mezi 34-36 °C. Tato teplota způsobuje uvolnění těla, duše a zvyšuje diurézu. Do vody je pod tlakem 0,15 MPa vháněn vzduch, vznikají tak bublinky, které lehce masírují kůži. Tato koupel se doporučuje hlavně u poruch spánku, neurologických onemocněních a onemocněních pohybového aparátu, včetně bolestivých syndromů páteře. Perličková koupel snižuje svalový tonus a psychické napětí, dobrý efekt má také u léčby jizev a při klimakterických obtížích.

VÍŘIVÁ KOUPEL
Jedná se o celotělovou koupel, jejíž teplota se pohybuje mezi 36-38 °C. Díky cirkulaci proudů vody a vzduchu dochází k masáži, při níž se zlepšuje prokrvení končetin, zlepšuje se látková výměna a jsou stimulovány kožní buňky. Vířivá koupel pomáhá při lymfatických otocích, revmatologických onemocněních a poúrazových stavech. Dobře je také snášena při svalových atrofiích, periferních obrnách a při diabetu.

KOUPEL PŘÍSADOVÁ
Jedná se o celotělovou perličkovou koupel o teplotě 36-38 °C s přísadou aromatického oleje, který společně s koupelí uvolní váš svalový tonus a stimuluje systém vašeho těla.

SIRNÁ KOUPEL
K přípravě jsou využívány průmyslově vyráběné přípravky. V koupeli se uvolňuje sirovodík, který relativně dobře proniká kůží do organismu a vstřebává se ještě po ukončení procedury, jež působí analgeticky(proti bolesti), spasmolicky (uvolňuje svalové napětí), ovlivňuje resorpci zánětlivých produktů v chronickém stadiu, zklidňuje sekreční činnost a působí psychickou relaxaci.

KYSLÍKOVÁ KOUPEL

vytváří jemné kyslíkové bublinky, které obalují při koupeli pokožku. Prostřednictvím kapilár pokožky obohacuje kyslíkem celé tělo a mozek. Přináší relaxaci a uvolnění. V lázni teplé kolem 36 °C rozpustíme obsah sáčku č. 1.

Následně vkročíme do vany a vysypeme do vody obsah sáčku č. 2. K uvolňování jemných kyslíkových perliček dochází postupně po celou dobu koupele (cca 25 min). Kůže se potáhne jemným filmem z malinkatých bublinek kyslíku. Po koupeli se zásadně sprchujeme bez mýdla či sprchových gelů a dodržíme odpočinek přibližně 1 hodinu.

KOUPEL Z MOŘSKÝCH ŘAS

Řasy jsou organismy se schopností ukládat stopové prvky. Pouze správná směs má ten správný terapeutický účinek. Koupel z řasy FOCUS má odtučňovací schopnosti díky jodu, který stimuluje látkovou výměnu. Mají také vysokou hydratační schopnost.

Lidské tělo potřebuje dostatek minerálů, aby chemické procesy v organismu probíhaly správně.

Jód je potřebný pro vytváření hormonů štítné žlázy, které řídí metabolismus a tím i zdravý růst a vývoj. Nedostatek jódu v organismu může způsobit snížení hladiny thyroxinu, který je velmi důležitý pro regulaci metabolismu. Jeho nedostatek vyvolává zbytnění štítné žlázy.

MLÉČNÁ KOUPEL - KLEOPATŘINA

Mléčnou koupel si dopřávala již bájná královna Kleopatra. Po staletí oblíbená koupel zajišťovala ženám hebkou pleť a zvyšovala tím jejich přitažlivost.

Koupel obsahuje pravou syrovátku z alpského mléka a Luxusní koupelový olej s uvolňující vůní medu, vyrobený z přírodního mandlového oleje a z extraktu ze včelího vosku.

Syrovátka má při vnějším používání zkrášlující a blahodárné účinky, látky v ní obsažené jsou ideální pro všechny typy pleTi.

Syrovátka je výrobek, který vzniká jako zbytkový produkt při výrobě domácího tvarohu z alpského mléka. Obsahuje minimum tuku a soli, na druhé straně však obsahuje mnoho kvalitních bílkovin - ve vodě rozpustné vitamíny B1, B2, B6, B12, E, C a mléčný cukr. Dále obsahuje minerály - hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík a zinek. Je získávána pouze z nejlepšího alpského mléka.

• Má protizánětlivé účinky, proto je vhodná na dermatózní pleť

• Vhodná na každodenní ošetření pokožky při akné i nespecifických dermatózách

• Napíná pokožku, prokrvuje, vyhlazuje

• Ovlivňuje pH, proto je vhodná i do přísadových koupelí

• Funguje jako emulgátor pro lepší spojení vody a olejových složek koupele

• Vhodný doplněk při léčbě lupénky

Koupelový olej má díky kombinaci kvalitního přírodního mandlového oleje a extraktu ze včelího vosku plný medového aroma má uklidňující a uvolňující účinky. Pokožka je po této koupeli zdravější a svěžejší. Procedura je vhodná pro odplavení každodenního stresu.

Med pomáhá při mnoha potížích, obsahuje vyváženou směs látek, kterou rostlina získala z půdy, vody a vzduchu. Obsahuje železo, selen, vápník, draslík a množství dalších minerálních látek. Med je považován za silné přírodní antibiotikum, díky schopnosti ničit bakterie. Pomáhá při nachlazení a podporuje obranyschopnost organismu. Pro své vlastnosti je nazýván elixírem zdraví a dlouhověkosti.

Extrakt ze včelího vosku ochraňuje pokožku před vlivy vnějšího prostředí.Uhličitá terapie

PLYNOVÉ INJEKCE
Plynové injekce jsou typem reflexní terapie. Používáme 100% medicinální CO2, který je vpichován (v maximálním množství 200 ml při jednom sezení) pod kůži (insuflace). Okamžitý vjem může být nepříjemný až bolestivý, ale po několika minutách přechází do příjemného pocitu tepla. Kůže je v oblasti vpichu krátkodobě zarudlá. CO2 způsobí rozšíření drobných cév, což způsobí uvolnění svalů a zmírnění bolesti. Při opakovaných aplikacích se zlepšuje výživa tkání.

SUCHÁ UHLIČITÁ KOUPEL (PLYNOVÉ OBÁLKY)
Procedura se provádí vsedě, kdy klient má dolní končetiny a dolní část trupu v plastovém pytli naplněném medicinálním 100% oxidem uhličitým. Plyn velmi rychle prostupuje kůží (i přes oblečení). Nejprve dochází k rozšíření kožních, později i hlubokých cév. Díky tomuto efektu se snižuje krevní tlak v celém těle, zlepšuje se prokrvení dolních končetin, snižují se zánětlivé projevy. Zvýšená hladina oxidu uhličitého v krvi pozitivně ovlivňuje funkci ledvin. Účinky suché uhličité koupele jsou téměř identické s účinky minerální koupele, proto mohou tuto proceduru podstoupit i klienti s kožním onemocněním, kteří nesmějí do vody.

Masáže

AKUPRESURNÍ MASÁŽ
Akupresurní masáž vychází z tradiční čínské medicíny, tudíž neovlivňuje pouze svaly, ale také proudění energie v celém těle. Jemné tahy, masírující pokožku v průběhu meridián, uvolňují blokády a nastolují rovnováhu narušeného toku energie. Cílem akupresurní masáže je zmírnění potíží pohybového aparátu a odstranění bolestí vzniklých na organickém podkladě - jemně a bez jehel.

AROMATICKÁ MASÁŽ
Aromaterapie je jedna z nejstarších léčebných metod na světě. Vůně ovlivňují náladu, probouzejí emoce, uvolňují a uklidňují. Dobře působí při stavech nespavosti, depresích, ale také při svalových bolestech a mnoha jiných potížích. K masáži se používají esenciální oleje - často nazývané smyslovou vědou. Aromatická masáž kombinuje účinek vůní a masáže. Organismus je přiveden do stavu hlubokého uvolnění, při kterém má možnost se zregenerovat, vyrovnat se se stresem a napětím. Dochází také k aktivaci imunitního systému, prohřátí tkání a odplavení odpadních látek.

REFLEXNÍ MASÁŽ PLOSKY NOHY
Reflexní masáž plosky nohy je komplexem akupresury, reflexní terapie a manuální terapie svalů a kloubů. Touto speciální metodou můžeme pozitivně ovlivnit funkci vnitřních orgánů a nastolit rovnováhu v oblasti vegetativního nervového systému. Na ploskách nohou se nachází mikrosystém, tzn. obrazy všech orgánů, žláz a ostatních částí těla, jako páteře, kloubů a svalů. Nohy jsou po masáži uvolněné, chůze je měkčí. Při správné stimulaci jednotlivých bodů je ovlivňován celkový zdravotní stav, dochází k celkové relaxaci a odpoutání se od každodenního stresu.

KLASICKÁ MASÁŽ
Klasická masáž je řadou mechanických podnětů. Je součástí terapie, jejímž cílem je uvolnit ztuhlé svaly a bolestivé kontraktury. K dalším účinkům patří stimulace látkové výměny, výživy tkání a krevního oběhu. Klasická masáž splňuje také relaxační funkci, je výborným prostředkem k odbourání stresu a psychické relaxaci. K dosažení lepšího efektu se před masáží doporučuje prohřátí těla.

LYMAFATICKÁ PŘÍSTROJOVÁ DRENÁŽ - PNEUVEN
Jedná se o mechanickou přetlakovou masáž dolních končetin. Samotný přístroj je doplněn o drenážní návleky na dolní končetiny a břišní pás. Návleky mají několik komor, které se postupně nafukují - přerušovaně masírují, čímž vytlačují přebytečnou tekutinu z periferie do středu těla.

REFLEXNÍ MASÁŽ
Reflexní masáží ošetřujeme hyperalgické kožní zóny, které mají spojitost s onemocněním vnitřních orgánů či s dysfunkcí hlubokých svalů. K léčebnému efektu dochází přes nervová spojení. Používají se specifické hmaty, které fyzioterapeut přizpůsobí aktuálnímu zdravotnímu stavu klienta. Rozlišují se tři masážní sestavy - šíjová, hrudní a pánevní. Reflexní masáž používáme při chronických onemocněních vnitřních orgánů, při funkčních, degenerativních a chronických onemocněních páteře a kloubů.

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY
Masáž lávovými kameny je unikátní forma terapie používající nahřaté lávové kameny, které mají schopnost dlouho v sobě kumulovat teplo. Pomáhají od bolesti a dodávají novou energii. Hluboce relaxační a často vyhledávaná masáž.

KNEIPPŮV CHODNÍK
Vodoléčebná, relaxační procedura, která využívají střídání teplé a studené vody. Kneippův chodník je tvořen bazénky se studenou a teplou vodou. Teplá voda má okolo 40 °C studená okolo 12 °C. Pozvolna přecházíte z jednoho bazénku do druhého. Bazénky jsou vyložené malými oblázky. Díky tomu dochází k masírování chodidel zespoda a vlivem střídání teplé a studené vody k prokrvení nohou. V teplé vodě se doporučuje přešlapovat jednu minutu, ve studené zhruba 5 vteřin. Tento cyklus je dobré několikrát opakovat. Poslední musí být pohyb ve studené vodě a pak následuje otření nohou dosucha. 

Pravidelnou aplikací teplé a studené vody v rámci Kneippova chodníku se vám zlepší prokrvení nohou a zvýší odolnost organismu. Mezi další pozitiva procedury patří pružnější cévy nohou a pružnost achillovy paty. Kneippův chodník slouží také jako prevence proti nachlazení, migrénám či problémům s krevním oběhem.

INFRAČERVENÉ SVĚTŮP - SOLUX
Procedura solux patří do kategorie elektroléčby. Využívá léčebného účinku infračerveného záření. Vyvolává v tkáních tepelný účinek a způsobuje zlepšené prokrvení tkáně, ústup bolesti a svalovou relaxaci.