CS DE EN
Hotel Francis

Lázeňské procedury

Osvědčené františkolázeňské procedury Vám dopřejeme přímo v hotelu, stejně tak i vstupní lékařskou prohlídku. Balneozóna je vybavena moderními přístroji. Profesionálně vyškolený, zkušený personál provádí všechny procedury v přísně hygienickém prostředí.
Denně kontrolujeme přístroje, provozy i dodržování stoprocentní hygieny.

- - - F - - -

Lékařské výkony

Vstupní prohlídka

Při nástupu k lázeňskému pobytu vedou první kroky našich klientů k lékaři, který provede prohlídku včetně změření krevního tlaku, cíleného vyšetření pohybového aparátu, a pokud je potřeba, i vyšetření EKG. Dle výsledků vyšetření předepíše lékař klientům léčebné procedury.

Kontrolní prohlídka

Během lázeňského pobytu je možné navštívit lékaře (příp. při zdravotních problémech). Při této prohlídce lékař zjišťuje, zda klient dobře snáší předepsané procedury, popřípadě může léčebný program upravit.

- - - F - - -

Vodoléčba

Koupel uhličitá

K uhličitým koupelím používáme přírodní minerální vodu. Teplota vody se pohybuje mezi 33-34 °C, jedná se o hypotermní koupel. Pocit chladu vymizí po několika sekundách, během kterých bublinky CO2 vytvoří na povrchu kůže souvislý film. Oxid uhličitý se vstřebává kůží a způsobuje v organismu chemickou reakci, která rozšiřuje nejprve povrchové, později i hluboké cévy. Celkově se zlepšuje prokrvení, snižuje krevní tlak a zvyšuje diuréza. Minerálních koupelí se využívá mimo jiné při onemocnění pohybového aparátu, gynekologických a urologických obtížích.

Slatinná koupel

Slatina, kterou používáme jako přísadu do koupelí, pochází z františkolázeňské oblasti. Jedná se o sirno-železitou slatinu, s hlavní složkou rákosiny. Slatina se přidává do minerální vody. Během koupele dochází k prohřátí celého organismu. Po lázni se zlepšuje hybnost a klient se cítí příjemně uvolněný. Účinek slatinné koupele je též analgetický, baktericidní a virucidní.

Perličková koupel

Při perličkové koupeli se teplota vody pohybuje mezi 34-36 °C. Tato teplota způsobuje uvolnění těla, duše a zvyšuje diurézu. Do vody je pod tlakem 0,15 MPa vháněn vzduch, vznikají tak bublinky, které lehce masírují kůži. Tato koupel se doporučuje hlavně u poruch spánku, neurologických onemocněních a onemocněních pohybového aparátu, včetně bolestivých syndromů páteře. Perličková koupel snižuje svalový tonus a psychické napětí, dobrý efekt má také u léčby jizev a při klimakterických obtížích.

Vířivá koupel

Jedná se o celotělovou koupel, jejíž teplota se pohybuje mezi 36-38 °C. Díky cirkulaci proudů vody a vzduchu dochází k masáži, při níž se zlepšuje prokrvení končetin, zlepšuje se látková výměna a jsou stimulovány kožní buňky. Vířivá koupel pomáhá při lymfatických otocích, revmatologických onemocněních a poúrazových stavech. Dobře je také snášena při svalových atrofiích, periferních obrnách a při diabetu.

Podvodní masáž

Podvodní masáž je typem celotělové masáže prováděné ve vodě teplé 35-37 °C. Proudem vody terapeut masíruje dolní končetiny, horní končetiny a záda. Tato procedura spojuje účinky teplé lázně a masáže. Po masáži jsou svaly uvolněné a dostavuje se příjemná únava. Podvodní masáž se doporučuje při potížích s pohybovým aparátem, tzn. bolesti svalů, artrózy, stavy po úrazech svalů a kloubů atd.

Koupel přísadová

Jedná se o celotělovou perličkovou koupel o teplotě 36-38 °C s přísadou aromatického oleje, který společně s koupelí uvolní váš svalový tonus a stimuluje systém vašeho těla.

Sirná koupel

K přípravě jsou využívány průmyslově vyráběné přípravky. V koupeli se uvolňuje sirovodík, který relativně dobře proniká kůží do organismu a vstřebává se ještě po ukončení procedury, jež působí analgeticky(proti bolesti), spasmolicky (uvolňuje svalové napětí), ovlivňuje resorpci zánětlivých produktů v chronickém stadiu, zklidňuje sekreční činnost a působí psychickou relaxaci.

- - - F - - -

Uhličitá terapie

Plynové injekce

Plynové injekce jsou typem reflexní terapie. Používáme 100% medicinální CO2, který je vpichován (v maximálním množství 200 ml při jednom sezení) pod kůži (insuflace). Okamžitý vjem může být nepříjemný až bolestivý, ale po několika minutách přechází do příjemného pocitu tepla. Kůže je v oblasti vpichu krátkodobě zarudlá. CO2 způsobí rozšíření drobných cév, což způsobí uvolnění svalů a zmírnění bolesti. Při opakovaných aplikacích se zlepšuje výživa tkání.

Suchá uhličitá koupel (plynové obálky)

Procedura se provádí vsedě, kdy klient má dolní končetiny a dolní část trupu v plastovém pytli naplněném medicinálním 100% oxidem uhličitým. Plyn velmi rychle prostupuje kůží (i přes oblečení). Nejprve dochází k rozšíření kožních, později i hlubokých cév. Díky tomuto efektu se snižuje krevní tlak v celém těle, zlepšuje se prokrvení dolních končetin, snižují se zánětlivé projevy. Zvýšená hladina oxidu uhličitého v krvi pozitivně ovlivňuje funkci ledvin. Účinky suché uhličité koupele jsou téměř identické s účinky minerální koupele, proto mohou tuto proceduru podstoupit i klienti s kožním onemocněním, kteří nesmějí do vody.

- - - F - - -

Masáže

Akupresurní masáž

Akupresurní masáž vychází z tradiční čínské medicíny, tudíž neovlivňuje pouze svaly, ale také proudění energie v celém těle. Jemné tahy, masírující pokožku v průběhu meridián, uvolňují blokády a nastolují rovnováhu narušeného toku energie. Cílem akupresurní masáže je zmírnění potíží pohybového aparátu a odstranění bolestí vzniklých na organickém podkladě - jemně a bez jehel.

Aromatická masáž

Aromaterapie je jedna z nejstarších léčebných metod na světě. Vůně ovlivňují náladu, probouzejí emoce, uvolňují a uklidňují. Dobře působí při stavech nespavosti, depresích, ale také při svalových bolestech a mnoha jiných potížích. K masáži se používají esenciální oleje – často nazývané smyslovou vědou. Aromatická masáž kombinuje účinek vůní a masáže. Organismus je přiveden do stavu hlubokého uvolnění, při kterém má možnost se zregenerovat, vyrovnat se se stresem a napětím. Dochází také k aktivaci imunitního systému, prohřátí tkání a odplavení odpadních látek.

Reflexní masáž plosky nohy

Reflexní masáž plosky nohy je komplexem akupresury, reflexní terapie a manuální terapie svalů a kloubů. Touto speciální metodou můžeme pozitivně ovlivnit funkci vnitřních orgánů a nastolit rovnováhu v oblasti vegetativního nervového systému. Na ploskách nohou se nachází mikrosystém, tzn. obrazy všech orgánů, žláz a ostatních částí těla, jako páteře, kloubů a svalů. Nohy jsou po masáži uvolněné, chůze je měkčí. Při správné stimulaci jednotlivých bodů je ovlivňován celkový zdravotní stav, dochází k celkové relaxaci a odpoutání se od každodenního stresu.

Klasická masáž

Klasická masáž je řadou mechanických podnětů. Je součástí terapie, jejímž cílem je uvolnit ztuhlé svaly a bolestivé kontraktury. K dalším účinkům patří stimulace látkové výměny, výživy tkání a krevního oběhu. Klasická masáž splňuje také relaxační funkci, je výborným prostředkem k odbourání stresu a psychické relaxaci. K dosažení lepšího efektu se před masáží doporučuje prohřátí těla.

Lymfatická drenáž

Existují onemocnění nebo úrazy, při kterých dochází ke stagnaci lymfatického či krevního oběhu. Později může z těchto důvodů dojít k poruchám látkové výměny, příp. mohou vznikat lymfedémy. Lymfatická masáž působí jako pumpa – lymfatické cévy se uvolňují, dochází ke zlepšení a obnovení průtoku lymfy. Lymfatická drenáž je bezbolestná manuální metoda, kterou provádí speciálně proškolený terapeut. Cílem je podpora odtoku lymfy z postižené tkáně za použití specifických tahů a jemného tlaku. Největšího efektu se dosahuje při kombinaci s přístrojovou lymfatickou masáží.

Lymfatická přístrojová masáž – Pneuven

Jedná se o mechanickou přetlakovou masáž dolních končetin. Samotný přístroj je doplněn o drenážní návleky na dolní končetiny a břišní pás. Návleky mají několik komor, které se postupně nafukují - přerušovaně masírují, čímž vytlačují přebytečnou tekutinu z periferie do středu těla.

Masáž proti migréně

Většina bolestí hlavy je způsobena problémy s krční páteří, některé jsou primární – migrény. Masáže může tyto obtíže úspěšně zmírnit, účinek je silně uklidňující a analgetický. Speciálními jemnými a pomalými hmaty se masírují body na obličeji, hlavě, šíji a ramenou.

Reflexní masáž

Reflexní masáží ošetřujeme hyperalgické kožní zóny, které mají spojitost s onemocněním vnitřních orgánů či s dysfunkcí hlubokých svalů. K léčebnému efektu dochází přes nervová spojení. Používají se specifické hmaty, které fyzioterapeut přizpůsobí aktuálnímu zdravotnímu stavu klienta. Rozlišují se tři masážní sestavy – šíjová, hrudní a pánevní. Reflexní masáž používáme při chronických onemocněních vnitřních orgánů, při funkčních, degenerativních a chronických onemocněních páteře a kloubů.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je unikátní forma terapie používající nahřaté lávové kameny, které mají schopnost dlouho v sobě kumulovat teplo. Pomáhají od bolesti a dodávají novou energii. Hluboce relaxační a často vyhledávaná masáž.

Horký čokoládový zábal s masáží

Luxusní procedura, která omlazuje a vyhlazuje pokožku. Zbavuje ji seschlé kůže a činí ji jemnou. Obsahuje všechny látky potřebné k regeneraci lidské kůže. Podporuje odplavování toxických látek z těla, má antioxidační účinky a harmonizuje mysl. Díky čokoládové masáži a zábalu se do pokožky dostávají aminokyseliny, minerály a antioxidanty.

Čokoláda dokáže v mozku stimulovat tvorbu dopamínu a uvolňuje endorfiny a serotonin – zdroje štěstí. Čokoláda obsahuje také fenyletamin, látku kterou mozek hojně spotřebovává při psychickém vypětí. Fenyletamin působí antidepresivně, zmírňuje pocity strachu.

Průběh čokoládové procedury
Nejprve se pokožka očistí jemným peelingem pomocí přírodního cukru. Díky tomu dokáže lépe přijímat všechny prospěšné látky. Následně se pokožka jemně promasíruje a prohřeje přírodním olejem. Poté se nanese kvalitní teplá čokoládová směs, která se nechá působit jako zábal, během kterého budete odpočívat a vychutnávat si lahodnou vůni, jež Vás bude doprovázet po celý den. Na závěr celé procedury se do pokožky vetře vysoce kvalitní, čistě přírodní kokosový olej, který ještě víc umocní Váš zážitek.

Baňkování

Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a celého pohybového aparátu, ovlivňuje i funkci vnitřních orgánů. Pomocníkem při baňkování jsou koule ze skla, v nichž se pomocí hořícího smotku vytvoří podtlak-vakuum. Odsávací skleňené baňky různých velikostí se potom přikládají na tělo. Díky podtlaku se baňka přisaje a vtáhne kůži dovnitř, kůže potom zčervená, což je dáno silnějším prokrvením. Působením tohoto podtlaku se odsávají z těla škodlivé látky.

Brushing – kartáčování

Kartáčování zlepšuje zdraví a regeneruje organismus, působí příznivě nejen na krevní oběh, ale také na celý nervový systém. Ranní únava a těžkosti s nastartováním nového dne jsou kartáčováním rychle překonány, pokožka se vyhladí, uvolní se ucpané části a zlepší se zásobování organismu kyslíkem a výživnými látkami. Kůže je díky dobrému prokrvení napjatá a čistá. Kartáčování má také příznivý vliv na celulitidu.

Candella Massage

V překladu masáž svíčkou. Dokonalé uvolnění těla i mysli, rozpouštění stresu a obnovu energie v sobě skrývá jedinečná kompozice přírodních látek masážní svíčky Guergi. Oheň této svíčky nejenže vytvoří romantickou uklidňující atmosféru, ale poskytne vám příjemně zahřátý masážní olej bohatý na minerály a hydratační látky. Zahřáté, voňavé, čistě přírodní ingredience působí jemně, ale intenzivně na vaše tělo a obnoví jeho energii.

- - - F - - -

Termoterapie

Slatinný zábal

Slatina, kterou u nás k zábalům používáme, pochází z františkolázeňské oblasti. Jedná se o sirno-železitou slatinu s hlavním podílem rákosiny. Reakce slatiny je lehce kyselá. Aplikuje se v rozemleté formě rozmíchaná s vodou, ohřátá na 42-43 °C. Minerály obsažené ve slatině přecházejí do kůže. Teplo zvyšuje prokrvení v dané oblasti a lokální látkovou výměnu, která urychluje vstřebávání zánětlivých infiltrátů, uvolňuje se nejen příčně pruhovaná svalovina, ale i hladká svalovina cév.

Parafínový zábal

K parafínovým zábalům používáme směs parafínového vosku a parafínového oleje, teplota směsi se pohybuje mezi 54-56 °C. Směs se zdá být horká, ale teplo přechází do tkání rovnoměrně, proto je vyšší teplota snášena bez problémů. Klient opakovaně ponoří ruce do horké lázně, aby se vytvořila souvislá vrstva parafínu. Prohřátí snižuje bolest drobných kloubů ruky, uvolňuje svalové napětí a zlepšuje výživu tkání.

Zábal ze včelího vosku

Terapeutické teplo a uvolnění pro tělo.
Aplikace zábalu ze včelího vosku prohlubuje účinek jak předcházejících tak i následných ošetření. Při bolestech svalů a kloubů, revmatických onemocněních, bolestech hlavy a migréně podporuje intenzivní rozprostírání tepla v povrchových a hlubokých tkáních a působí na regulaci tepla v těle. Hloubkové prohřívání vzbuzuje vnímání těla a podporuje tělesnou tvorbu tepla. Silné prohřátí těla je předpoklad pro funkční zdraví.

Pěstící zážitek pro pokožku.
Mimo velkého množství hodnotných látek obsahuje včelí vosk také buňky povzbuzující vitamín A, který je úspěšně využíván proti vysoušení pokožky. Proto je kůže po aplikaci zábalu ze včelího vosku jemná a hladká.
Tento cenný zábal se skládá z čistě přírodního včelího vosku přímo z pláství. Jako nosného materiálu je použito pouze nejjemnějšího hedvábí.
Vůně a barva včelího voskučiní tento zábal terapií pro opravdové estéty.

- - - F - - -

Ostatní procedury

Elektroterapie

Elektroterapie využívá různých forem elektrické energie. U nás používáme tradiční elektroterapeutické metody, jako diadynamik, interferenční proudy, TENS, Träbertovy proudy a vacotron. Použití konkrétního druhu elektroterapie závisí na požadovaném účinku – prokrvení tkání, uvolnění nebo posílení kosterní či hladké svaloviny, vstřebávání otoků či mírnění zánětlivých projevů.

Inhalace

K inhalacím se používá minerální voda, která zlepšuje funkci sliznic dýchacích cest, působí protizánětlivě, rozpouští hleny a ulehčuje odkašlávání. Při těžkých dýchacích potížích je možné přidávat do minerální vody léky, u katarů dolních cest dýchacích přírodní soli nebo rostlinné výtažky.

Ultrazvuk

Ultrazvuk přeměňuje elektrickou energii na mechanickou a tepelnou energii, dochází k mikromasáži tkání. Frekvence mezi 0,75 a 4 MHz umožňuje cílené ošetření hlubokých i povrchových struktur. Což vede k lepšímu prokrvení a zlepšení trofiky tkání, uvolnění svalových kontraktur, změknutí jizev, zmenšení otoků. U onemocnění pohybového aparátu působí analgeticky i protizánětlivě.

Oxygenoterapie

Oxygenoterapie je především regenerační procedura, která organismu pomáhá – spolu s antioxidanty – bojovat s volnými radikály, Volné radikály jsou příčinou předčasného stárnutí buněk a četných onemocnění. Při této proceduře je vdechován kyslík a zvyšuje se saturace kyslíku v krvi. Tkáně a orgány jsou obohaceny o kyslík, čímž stoupá tělesná i duševní výkonnost, zlepšuje se srdeční činnost, stejně jako elasticita plic. Velmi pozitivně působí na mozkové funkce.

Magnetoterapie

Princip magnetoterapie je v působení umělého magnetického pole na lidský organismus. Magnetoterapie se úspěšně používá skoro ve všech oborech medicíny jako důležitá součást komplexní terapie. Hlavní léčebný účinek magnetoterapie je regenerace z buněčné úrovně.Magnetoterapie je vhodná pro lidi trpící potížemi pohybového ústrojí (svalů,kloubů), kůže, při nervových onemocněních apod.

- - - F - - -
- - - F - - -
U nás se nekouří a je vždy čisto
Vaříme z pečlivě vybraných surovin
A personál se často směje :-)

U nás se nekouří a je vždy čisto

Vaříme z pečlivě vybraných surovin

A personál se často směje :-)

- - - F - - -

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

Napište nám nebo volejte

Hotel Francis, Ruská 357/18
351 01 Františkovy Lázně

telefon:+420 352 699 121
e-mail:reservation@hotelfrancis.cz
Běžecká škola Miloše Škorpila
Doporučujeme

2004 – 2016 © Francis SPA HOTEL s.r.o. Prohlášení o přístupnosti Ochrana osobních údajů Podmínky užití Triakis

Hotel Francis na Facebooku Hotel Francis na Foursquare Hotel Francis na TripAdvisoru