CS DE EN
Hotel Francis

Makrobiotika 21. století s Mgr. Janem Jíchou

předním českým odborníkem a propagátorem makrobiotického životního stylu

Po dvou desetiletích makrobiotické koketerie i fanatismu, nedůvěřivého oťukávání i bezvýhradného propadnutí, po všech možných chybách, které člověk může v tomto oboru udělat, a poučení, jaké z nich lze získat, jsem dospěl k poznání jejích fascinujících ozdravných možností, ale také hrozících úskalí. V sérii přednášek a praktických ukázek bych se chtěl zaměřit na obojí, dodat všem kuráže k převzetí zodpovědnosti za své zdraví do vlastních rukou a varovat je před slepými uličkami, které snad nemusí prozkoumávat úplně každý.

Kurz se koná od středy 2. prosince do neděle 6. prosince 2015 a můžete si jej prodloužit o tři dny relaxačním pobytem. Můžete si naplno vychutnat kouzlo Františkových Lázní a odjedete tak až ve středu 9. prosince 2015.

- - - F - - -

Mgr. Jan Jícha

Mgr. Jan Jícha je velmi zajímavý člověk, autor osmi prozaických knih, včetně tří makrobiotických románů: "Dva roky bez prázdnin", "Maturita" a "Utin jackpot." Je vydavatelem makrobiotického časopisu "Zrnění", gymnaziální pedagog, překladatel, průvodce, muzikant a trojnásobný otec, který se už téměř půl života věnuje studiu holistického přístupu k životu a zdraví. Za příznivých okolností se kurzu zúčastní i jeho žena Klára, odbornice na makrobiotiku pro děti, těhotné a kojící ženy.

Program kurzu

Program bude velmi intuitivní, nápaditý a překvapivý. Nebude chybět praktická ukázka vaření a prostor pro vaše otázky a smělé odpovědi. Honza si s sebou jistě vezme kytaru a bude koncertovat.

Co je makrobiotika a co není?

Principy jin a jang v jídle a těle jsou jedna věc, ovšem velkolepý život makros bios je dalece přesahuje. Jak to udělat, aby nás makrobiotika všestranně obohatila, ale zároveň jinde neochudila?

Kde ji hledat?

Makros bios by se ideálně neměl hledat vůbec, měl by být všude kolem nás a v nás. Tato přednáška s videoprojekcí je mnohovrstevnou inspirací, jak i při vyvážené stravě nezapomínat na zdravě okouzlený pohled na okolní, ne-makrobiotický svět a čerpat z něj makrobiotické poučení.

Nekonfliktní makrobiotika

Jinakost, uzavřenost, komunita, sekta? A nebo osobitost, sebevědomí, inspirace, hnutí nové doby? Jak pracovat s makrobiotickými zásadami, aby výsledkem nebyl konflikt s širokým okolím, nýbrž plynule narůstající harmonie mezilidských vztahů?

Limity makrobiotické léčby

V poslední době se ukazuje, že výsledky MB praxe nejsou mnohdy zcela v souladu s tzv. učebnicovou makrobiotikou, popsanou v knihách M. Kushiho aj. Doba je v pohybu a vyvážená strava musí držet krok. Hlavně to ale nesmí být jen strava – zde si povíme, jaká spousta jiných faktorů ovlivňuje proces regenerace a s jakými obory je dobré občas spojit síly.

Poučení z krizového vývoje

Nová doba se projevuje ve všech sférách. Uvolnění, zduchovnění, láska, to vše začíná přebírat otěže. Zároveň bují výstřelky extremismu a krvelačnosti. Jaké jsou možnosti, úkoly a zodpovědnost člověka, který chce prostřednictvím proměny sebe sama zlepšit svět? Makrobiotika je možnost. Lze ji praktikovat jako cestu k božství, ale také stylem Islámského státu. Pojďme společně najít zdravý, proveditelný kompromis!

Cena za pobyt pro jednu osobu (4 anebo 7 nocí)Kurz
2.–6. prosinec 2015
Kurz + 3 dny relaxace
2.–9. prosinec 2015
Dvoulůžkový KOMFORT4 390 Kč5 100 Kč
Dvoulůžkový SUPERIOR4 630 Kč5 900 Kč
Jednolůžkový KOMFORT5 030 Kč6 050 Kč

Služby v ceně pobytu pro každého hosta

 • 4× anebo 7× ubytování s plnou makrobiotickou penzí
 • Program – přednášky
 • 4 anebo 8 procedur na týden
 • Parkování zdarma
 • Bezdrátové připojení na internet (WiFi)

Procedury (4 noci)

 • 1× lymfodrenáž přístrojová, nebo oxygenoterapie
 • 1× zábal, nebo vana
 • 2× parafín rukou, inhalace, nebo plynové injekce

Procedury (7 nocí)

 • 1× masáž částečná
 • 1× lymfodrenáž přístrojová, nebo oxygenoterapie
 • 2× zábal, nebo vana
 • 4× parafín rukou, inhalace, nebo plynové injekce

V ceně je plná penze – makrobiotická jídla. 4, resp. 8 lázeňských procedur při prodlouženém pobytu. Záloha kurzovného činí 3 000 Kč.

Při stornování 40 dnů před začátkem kurzu, vracíme zálohu v plné výší, při stornu v kratší době než 40 dnů záloha zůstává (po 2 roky) v plné výši na hotelu a je možné vybrat jí na jakýkoliv z jiných pobytů u nás - po dvou letech propadá. Při stornu v době kratší než týden před uskutečněným pobytem, záloha propadá na úhradu alespoň části vzniklé škody vzniklé stornem a zbylých 50% zase zůstává jako depozit na jiný pobyt. Při stornování pobytu v den před nástupem, nebo v den příjezdu - záloha propadá v plné výši.

Více informací telefonicky – 777 780 117

Služby za příplatek

Rautový stůl / galavečeře340 Kč
Přistýlka (se snídaní)450 Kč
Dítě do 3 let bez nároku na lůžkozdarma
Dítě 3–7 let (přistýlka s polopenzí)450 Kč
Dítě 7–14 let (přistýlka s polopenzí)600 Kč
Dětská postýlka220 Kč
- - - F - - -

Vyplňte kontaktní údaje

*
*
*

Objednejte si tento pobyt

 
*
*
*

Máte zvláštní přání?

Nevíte si s něčím rady?

Zavolejte nám!
Telefon:
+420 352 699 121

- - - F - - -
- - - F - - -
U nás se nekouří a je vždy čisto
Vaříme z pečlivě vybraných surovin
A personál se často směje :-)

U nás se nekouří a je vždy čisto

Vaříme z pečlivě vybraných surovin

A personál se často směje :-)

- - - F - - -

Náhled tisku | Vytisknout | Nahoru

Napište nám nebo volejte

Hotel Francis, Ruská 357/18
351 01 Františkovy Lázně

telefon:+420 352 699 121
e-mail:reservation@hotelfrancis.cz
Běžecká škola Miloše Škorpila
Doporučujeme

2004 – 2016 © Francis SPA HOTEL s.r.o. Prohlášení o přístupnosti Ochrana osobních údajů Podmínky užití Triakis

Hotel Francis na Facebooku Hotel Francis na Foursquare Hotel Francis na TripAdvisoru